in

Z powodu choroby zanikają jej wszystkie mięśnie. Jedynym jej marzeniem było urodzenie dziecka

Posiadanie dziecka to nie tylko radość, ale też ogromny wysiłek. Można go porównać do pracy na pełny etat, która wymaga mnóstwo cierpliwości, miłości i nieprzespanych nocy.

22-letnia Sheree Psaila musi się mierzyć z dodatkowym problemem, może nawet najgorszym z wszystkich: nie jest ona bowiem w stanie podnieść i przytulić swojego maleństwa.

Sheree cierpi na bardzo rzadkie genetyczne schorzenie: jej kończyny są praktycznie pozbawione tkanki mięśniowej. Pomimo wszelkich trudności związanych z wychowywaniem dziecka, sam fakt, że kobieta w tym stanie potrafiła je urodzić, jest swoistym cudem.

Dokonywanie rzeczy niemożliwych nie jest jednak dla tej 22-latki niczym nowym. Tuż po narodzinach, lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie pierwszych kilku godzin. Po 20 nieudanych operacjach, rodzicom Sheree mówiono, że ich córka musi się pogodzić z życiem na wózku i powinna zostać posłana do szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Ona jednak nigdy się nie poddawała. Pierwsze samodzielne kroki wykonała w wieku pięciu lat, zdeterminowana do stawienia czoła przeciwnościom losu i możliwości prowadzenia normalnego życia.

Podczas studiów poznała Chrisa, który również zmagał się z dolegliwością ograniczającą jego sprawność ruchową. Para pobrała się w 2015 roku i postanowiła, że powiększą swoją rodzinę.

Niestety, pierwsza ciąża zakończyła się tragicznie, Sheree poroniła. Lekarze ostrzegali, że nawet jeśli ponownie uda jej się zajść w ciążę, prawdopodobnie skończy się tak jak pierwsza.

22-latka jednak po raz kolejny pokazała, że pokonywanie przeciwności losu to jej specjalność. Tym razem ciąża przebiegła wręcz perfekcyjnie, a gdy wreszcie nadszedł długo oczekiwany czas rozwiązania, malutki Hayden przyszedł na świat przy pomocy cesarskiego cięcia. Cały i zdrowy, bez żadnych słabości czy schorzeń genetycznych.

Ta historia pokazuje, że przy odpowiednim nastawieniu możemy osiągnąć w życiu więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Warto zawsze walczyć do końca, bez względu na to, jakie są szanse powodzenia.

Źródło: littlethings.com