in

Wyglądała jak w ciąży z pięcioraczkami. Gdy lekarze prześwietlili jej brzuch, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli

Pewna młoda Meksykanka postawiła sobie za punkt honoru, że zrzuci zbędne kilogramy. Jej wszystkie wysiłki nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Pomimo ćwiczeń i rygorystycznej diety brzuch kobiety nie dość, że się nie zmniejszał, to z biegiem czasu zrobił się wręcz ogromny.

Zaniepokojona 24-latka postanowiła w końcu udać się do lekarza.

Prześwietlenie jamy brzusznej wykazało, że w jej organizmie rozwija się masywna torbiel jajnika.

W chwili, gdy kobieta zdecydowała się na wizytę u lekarza, torbiel miała już wagę ponad 30 kilogramów. Jej rozmiar powodował, że chodzenie, jedzenie, a nawet oddychanie sprawiały kobiecie ogromne trudności. Usunięcie tego olbrzyma zajęło lekarzom pięć godzin.

Niektóre z poniższych zdjęć, dla części osób mogą okazać się drastyczne.

Ogromna cysta zajmowała aż 95% podbrzusza kobiety.

Operacja zakończyła się pełnym sukcesem i już dwa dni po zabiegu kobieta mogła opuścić szpital o własnych siłach. Jej ciało zagoiło się w pełni po 6 miesiącach.

Chociaż w większości przypadków torbiele nie są szkodliwe, to gdy podejrzewamy możliwość wystąpienia u siebie takiej przypadłości, najlepiej nie zwlekać, tylko od razu zgłosić się do lekarza. Najczęstsze objawy torbieli jajnika, to ból w czasie stosunku, uczucie ciężkości w podbrzuszu oraz ból w okolicach miednicy, podczas wypróżniania.

Źródło: wiemy.to