in

Włożyła w ziemię plastikowe widelce. Gdy dowiedziałam się po co, zaczęłam sama tak robić

Każdy posiadacz ogródka wie, że ten kawałek przydomowej zieleni to świetna sprawa. Bez względu na to, jak duży jest Twój ogródek, możesz przez całe dnie sadzić i przesadzać rośliny, aranżując idealną oazę pełną zieleni.

Są jednak momenty, gdy znalezienie inspiracji przychodzi z trudem. Z łatwością można wpaść w rutynę, zapominając przy tym, że w naszym zielonym zakątku tkwi olbrzymi potencjał. Wówczas warto skorzystać z kreatywnych wskazówek. Właśnie dlatego dziś chcemy podzielić się z miłośnikami ogrodnictwa kilkoma zaskakującymi pomysłami. Dzięki tym poradom upiększycie swoje ogrody, wykorzystując jedynie przedmioty, które z łatwością znajdziecie w każdej kuchni.

#1. Oznacz rośliny przy pomocy łyżek

Bez trudu przygotujecie znaczniki do roślin – wystarczą do tego stare łyżki. Możecie wykorzystać zarówno te plastikowe, jak i metalowe.

#2. Zamień stare puszki w doniczki

Użyj do tego celu otwieracza i usuń górną część puszki. Następnie pomaluj je sprayem wedle swojego pomysłu i posadź w nich rośliny. Możesz trzymać je w ogrodzie lub na parapecie.

 

#3. Wyznacz równe miejsca pod rośliny przy pomocy foremki na babeczki

Podczas sadzenia wykorzystaj foremki, aby wydzielić idealne odstępy pomiędzy nasionami. Wyobraź sobie tylko, jak ładnie będzie wyglądać Twoja rabata, gdy rozkwitną na niej równo posadzone rośliny.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…