in

Więziła 12-letniego syna przez rok w łazience. Gdy go znaleziono, ważył zaledwie 15 kilogramów

Matka powinna kochać swoje dzieci i opiekować się nimi. Jednak ta kobieta świadomie przez wiele miesięcy krzywdziła swojego syna.

36-letnia Brandy K. Jaynes z Toquerville w stanie Utah zamknęła swojego 12-letniego syna w łazience na rok!

Sytuacją zaniepokoił się ojciec dwunastolatka, gdyż od kilkunastu miesięcy nie miał z nim żadnego kontaktu. Matka dziecka utrudniała mu widywanie się z synem. Mężczyzna w pewnym momencie nie wytrzymał i wtargnął do domu swojej byłej żony. Tam odkrył coś wstrząsającego – jego syn był zamknięty w łazience.

Stan chłopca był przerażający. Dwunastolatek ważył zaledwie 15 kilogramów, był wyczerpany i niedożywiony do tego stopnia, że nie mógł samodzielnie utrzymać się na nogach.

„Dziecko wyglądało, jakby było jednym z więźniów obozu koncentracyjnego z okresu II wojny światowej.” – powiedział reporterom porucznik David Crouse, który zajął się sprawą.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia, policjanci odkryli, że na drzwiach łazienki znajdowały się dwa dodatkowe zamki, które zamykały pomieszczenie od zewnątrz. W łazience znaleziono kilka starych puszek po jedzeniu, brudny, stary koc oraz kamery. Przy pomocy tych ostatnich kobieta mogła doglądać chłopca z zewnątrz, używając aplikacji w telefonie. Wszystkie światła w pomieszczeniu były odłączone i zaklejone taśmą.

Według funkcjonariuszy, dziecko było zamknięte w łazience przez ponad rok. Lekarz, który zajął się chłopcem po przewiezieniu do szpitala, stwierdził, że nie widział tak drastycznego przypadku niedożywienia w całej swojej karierze.

Jaynes nie przyznaje się do winy. Kobieta twierdzi, że syn sam wchodził do łazienki, gdyż lubił spędzać tam czas. Ona natomiast zamykała pomieszczenie od zewnątrz tylko kiedy wychodziła z domu. Matka utrzymuje, że w ten sposób dbała o jego bezpieczeństwo.

Źródło: opposingviews.com