in

Tonąca suczka ostatkiem sił walczy o życie. Zobacz jej reakcję, gdy zauważyła swojego wybawcę!

Zwierzęta domowe bardzo często są bezbronne i całkowicie polegają na swoich właścicielach – jak i ludziach w ogóle. Każdy człowiek ma obowiązek opieki nad swoim pupilem. Widok cierpiącego czworonoga większości z nas złamałby zapewne serce. Niedawno przekonali się o tym młodzi ratownicy niosący pomoc potrzebującym zwierzakom.

Jakiś czas temu indyjski oddział Animal Aid Unlimited – fundacji zajmującej się ratowaniem zwierząt – otrzymał niepokojącą wiadomość: nieszczęsna suczka wpadła do głębokiej studni i nie mogła się z niej wydostać.

Nie wiadomo, jak długo psiak męczył się w podmokłych podziemiach. Po dokładnym obejrzeniu pechowego czworonoga weterynarze doszli jednak do wniosku, że mogło to długo trwać…

Suczka kurczowo trzymała się ściany studni. Tylne łapy ułożyła na wystających kamieniach, a przednimi próbowała utrzymać równowagę. Usiłowała wspiąć się z powrotem na górę, ale jej starania nie przyniosły żadnych rezultatów. Zwierzę było przemęczone, bo przez wiele godzin próbowało utrzymać się na powierzchni wody, do której stale wpadało. Łapki psa były poranione i krwawiły.

Suczka nie przeżyłaby, gdyby na miejscu zdarzenia w porę nie zjawili się ratownicy.

Dobrze jest wiedzieć, że istnieją ludzie, którzy całe swoje życie poświęcili ratowaniu zwierząt. Zwierzaki często padają ofiarami przykrych zrządzeń losu. Czasem – jak w przydatku tej historii – przytrafiają im się tragiczne wypadki. Kiedy indziej bywają maltretowane przez swoich właścicieli. Pracownicy Animal Aid Unlimited, zamiast biernie przyglądać się psiemu czy kociemu nieszczęściu, wolą działać. Suczka z Indii zawdzięcza im swoje życie.

Poniżej zobaczycie krótkie nagranie przedstawiające akcję ratunkową. Pływająca w studni suczka wiedziała, że jest w dobrych rękach odkąd tylko ujrzała bohaterskich ratowników.