in

Sprawiedliwość dla suczki Caitlyn: jej oprawca spędzi w więzieniu 15 lat

To był jeden z najbardziej okrutnych przypadków znęcania się nad zwierzętami w Stanach Zjednoczonych. Suczka Caitlyn została znaleziona z pyskiem związanym taśmą izolacyjną. Jej oprawca zrobił to tak mocno, że spowodował u suni rozległe obrażenia.

Na szczęście Caitlyn przeżyła, a cały świat poznał jej historię i stanął za nią murem. Sprawą suni zajął się prawnik Ted Corvey, który był zdeterminowany, aby człowiek, który się nad nią znęcał, został ukarany w najsurowszy z możliwych sposobów.

Historia 15-miesięcznej Caitlyn obiegła świat, po tym jak suczka została znaleziona z rozległymi obrażeniami na werandzie swojego poprzedniego właściciela w North Charleston (USA). Jej poprzedni właściciel sprzedał ją pewnemu 41-letniemu mężczyźnie za jedyne 10 dolarów.

Nowy właściciel miał Caitlyn przez zaledwie kilka dni, a w tym czasie zranił ją tak mocno, że prawie umarła. Suczka uciekła, po czym została znaleziona na werandzie swojego poprzedniego właściciela. Miała zaklejony pysk. Był on ściśnięty taśmą izolacyjną przez około 36-48 godzin, co doprowadziło do bardzo poważnych obrażeń.

Taśma była ściągnięta tak mocno, że krew przestała dopływać do języka. Caitlyn trafiła do Charleston Animal Society, schroniska dla pokrzywdzonych zwierząt.

„Nigdy w swojej karierze, nie spotkałem się z tak potwornym incydentem. To najpoważniejszy przypadek znęcania się nad zwierzęciem, z jakim miałem do czynienia.” – powiedział Aldwin Roman, dyrektor ośrodka.

Suczka cierpiała tak bardzo, że nie była w stanie jeść, ani pić. Początkowo nie było pewności, czy uda jej się przeżyć, ponieważ ogromna ilość martwych nerwów mogła spowodować poważne komplikacje. Caitlyn przeszła jednak kilka operacji, dzięki którym udało się ocalić jej język i pysk.

Dziś Caitlyn jest szczęśliwym psem. Sunia stała się też sławna: magazyn People ogłosił ją bohaterką najlepszej historii o przetrwaniu w 2015 roku.

Po taśmie pozostały już tylko blizny i złe wspomnienia, a Caitlyn została adoptowana przez nową, kochającą rodzinę, która dała jej wszystko, czego sunia potrzebowała.

Ale ta historia nie kończy się w tym miejscu. Prawnik Ted Corvey przez dwa długie lata walczył o to, aby sprawiedliwości stało się zadość. Był zdeterminowany, aby mężczyznę, który tak okrutnie skrzywdził Caitlyn dosięgła najwyższa możliwa kara.

W marcu 2017 roku wreszcie się to udało. 41-latek został skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Jednocześnie w jego sprawie zapadł też drugi wyrok, skazujący go w sumie na 15 lat więzienia.

Caitlyn the dog thanks Assistant Solicitor Ted Corvey for sticking with her case for almost two years and for getting the maximum sentence for her abuser! #JusticeforCaitlyn #IamCaitlyn #adoptatcas

Opublikowany przez Charleston Animal Society na 27 marca 2017

„Myślę, że udało nam się przekazać wszystkim wiadomość: nigdy już nie będziemy przymykać oczu na takie zachowania. Będziemy robić co w naszej mocy, aby osoby znęcające się nad zwierzętami zawsze poddawane były najcięższej karze” – powiedział Aldwin Roman w wywiadzie dla „Post and Courier”.

W pełni się z tym zgadzamy i uważamy, że każdy, kto krzywdzi zwierzęta, powinien ponosić dotkliwe konsekwencje swojego czynu!