in

Rozcięli ten dziwny kamień. Gdy zaczęła z niego wypływać krew, dokonali niezwykłego odkrycia

Zobacz zdjęcia, które udowadniają, że nasza planeta jest wyjątkowym i wspaniałym miejscem. Na Ziemi znajdziemy niesamowite zwierzęta oraz przepiękne zjawiska.

Na pewno nieraz wpatrywaliście się w gwiazdy albo podziwialiście burzę lub inne piękne widoki, które serwuje nam natura. Zobaczcie poniższe zdjęcia i powiedzcie, które są według Was najbardziej imponujące.

#1. Burze nad Rio Catacumbo

Jeśli boisz się tego zjawiska atmosferycznego, powinieneś omijać ujście Rio Catatumbo w Wenezueli szerokim łukiem. Burze występują tam średnio przez 160 dni w roku, 10 godzin na dobę, a pioruny pojawiają się średnio 160 razy na godzinę!

 

#2. Wyspa Bożego Narodzenia na Oceanie Indyjskim

Jest to dom dla ponad 120 milionów krabów. Kiedy nadchodzi zima, wychodzą z lasów na plażę.

 

#3. „Żywe kamienie”

Pyura chilensis na pierwszy rzut oka wygląda jak kamień. Jednak jest to jak najbardziej żywa istota, która zamieszkuje wybrzeże Chile.

 

#4. Ogromne skupiska pająków

W czasie powodzi w Pakistanie, ogromne ilości pająków znajdują schronienie na drzewach, tworząc takie niesamowite formy.

#5. Niezwykłe chmury na wulkanem Fuji

Powstają wskutek silnych prądów powietrza, które powodują ich przemieszczanie i formowanie takich kształtów.

 

#6. Mudhdhoo (Malediwy)

Tak wygląda świecący plankton. Zupełnie jak niebieski dywan.

 

#7. Zorza polarna

Jedno z najpiękniejszych zjawisk na naszej planecie.

 

#8. Tęczowy eukaliptus

To drzewo rośnie na Filipinach i w Indonezji. Roślina pozbywa się kory w różnym czasie, przez co odsłania kolejne warstwy po kawałku. Odsłonięte fragmenty najpierw są zielone, następnie dojrzewają i zmieniają kolory. Od niebieskiego poprzez fioletowy, różowy, pomarańczowy i czerwony, aż do brązowego.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…