in

Pracownicy wyrzucili z banku rozzłoszczonego 92-latka. Wrócił z policjantem pod rękę

Kilka tygodni temu Departament Policji Montebello niedaleko Los Angeles przyciągnął sporą uwagę społeczeństwa. Jednak nie w negatywnym sensie, jak mogłoby się wydawać w dzisiejszych czasach, a wręcz przeciwnie.

Policjanci otrzymali telefon z pobliskiego banku ze zgłoszeniem, dotyczącym kłopotliwego klienta. Jako pierwszy dotarł na miejsce policjant Robert Josett.

Gdy wszedł do banku, zauważył wzburzonego 92-latka. Okazało się, że staruszek chciał pobrać pieniądze ze swojego konta, niestety jego dowód tożsamości stracił ważność i nikt w banku nie chciał mu pomóc. Starszy pan nie potrafił tego zrozumieć i bardzo się zdenerwował.

Było sporo zamieszania i policjant zrozumiał, że nie obędzie się bez jego interwencji. Jednak zamiast wyrzucić staruszka z banku i pozostawić go na ulicy, policjant zabrał go do wydziału ewidencji ludności i pomógł mu wyrobić nowe dokumenty. Następnie wrócili do banku, jeszcze przed zamknięciem i Robert pomógł starszemu mężczyźnie pobrać pieniądze z konta.

Jakiś czas później, departament policji Montebello udostępnił zdjęcie Roberta, prowadzącego staruszka z powrotem do banku. Wieść bardzo szybko się rozniosła, a policja została zasypana pochwałami. Zdjęcie zostało udostępnione ponad 40 000 razy. To wydarzenie pokazuje, w jaki sposób policjanci mogą czasem pomóc społeczeństwu.

W czasach, gdy policjanci często krytykowani są za swoje akcje, przykład Roberta pokazuje, jak powinien zachowywać się prawdziwy oficer policji. 195 000 osób, które polubiły post na Facebooku zgadzają się z tym!