in ,

Posmarowała twarz kawałkiem pomidora. Następnego dnia nie mogła rozpoznać się w lustrze…

Stany zapalne skóry są trudne do zwalczenia bez względu na wiek. Trądzik sprawia dyskomfort i jest uważany za chorobę z kategorii „wstydliwych”. Podrażnione, zaczerwienione zmiany skórne są nieraz bolesne i często powstają w następstwie problemów z mieszkami włosowymi.

Na szczęście leczenie skóry nie musi być czasochłonne, ani kosztowne. Wystarczy, że do codziennych obowiązków włączysz odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.

Pomidor w leczeniu zmian skórnych

Choć może zabrzmi to niewiarygodnie, ale zastosowanie pomidora w pielęgnacji skóry zmniejszy stany zapalne oraz blizny, które są pozostałością po trądziku. Dzieje się tak za sprawą zawartych w pomidorach witamin A, C, E, K oraz B6. Zdrowotny wpływ pomidorów na skórę wykorzystują firmy farmaceutyczne. Wiele produktów kosmetycznych posiada w swoim składzie substancje pochodzące z tych warzyw, jedną z nich jest kwas salicylowy.

Podstawowa metoda zastosowania pomidora

Często najprostsze rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. Przetnij pomidora na pół i jego wewnętrzną częścią natrzyj zmiany skórne na twarzy. Pozwól, by sok z pomidora troszkę podeschnął na Twojej skórze, po czym spłucz go wodą. Ta metoda nie charakteryzuje się bardzo silnym działaniem, jednak świetnie sprawdza się przy pojedynczych wypryskach i wymaga poświęcenia zaledwie kilku minut.

Maseczka z pomidora

Tą metodą zainteresuj się, jeśli dysponujesz większą ilością czasu. Natnij pomidora u samej góry na krzyż i włóż na chwilę do gorącej wody, następnie obierz ze skóry, zaczynając od nacięć, a na koniec usuń z nasionka. To co zostanie z pomidora umieść w miseczce i dokładnie rozetrzyj, aż uzyskasz konsystencję kleju. Tak przygotowaną masę nałóż na twarz i pozostaw na godzinę czasu. Przy silniejszych zmianach skórnych, maseczkę warto wzbogacić utartym ogórkiem.

Sok pomidorowy

Jeśli nie możesz sobie pozwolić leżenie z maseczką przez godzinę, alternatywą będzie poniższa metoda. Wymieszaj łyżkę stołową soku pomidorowego z kilkoma kroplami świeżego soku z cytryny. Następnie nanieś na zmiany skórne, a po pięciu minutach zmyj ciepłą wodą.

Jeśli wypróbowałaś jedną z powyższych metod, podziel się swoją opinią w komentarzu.

Źródło: genuinewell.com