in

Posłuchaj wykonania „Sound of Silence” na 18 strunowej gitarze – przygotuj się na coś magicznego

Nie bez przyczyny mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Szczególnie ta w doskonałym wydaniu. Tak jest w przypadku utworów wykonywanych na gitarze-harfie. Nie znasz jeszcze tego instrumentu? Nic nie szkodzi! Poniższe nagranie z pewnością poruszy Cię na wskroś.

Pochodzący z Kanady muzyk Jamie Dupuis to niemałe odkrycie. Na wideo zarejestrowano jak artysta gra jeden z największych hitów Simona i Garfunkela, ‘The Sound of Silence’. Występ jest bardzo szczególny, gdyż instrument Jamiego ma aż 18 strun! Jego podstawą jest gitara, jednak to, co w nim wyjątkowego i odróżnia go od innych gitar to to, że jest wyposażony w dodatkowe struny. Znajdują się one z boku, na drugim gryfie.

Spokojne otoczenie lasu idealnie uzupełnia magiczną interpretację słynnego utworu wykonaną dodatkowo na niespotykanym powszechnie instrumencie. Przyznajemy – my jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Utwór ‘The Sound of Silence’ autorstwa Paula Simona i Arta Garfunkel powstał w 1964. Wedle miłośników muzyki należy do światowego kanonu utworów. Zapewne trafi tam na stałe również jego wersja w magicznym wykonaniu Jamiego.

Artysta na swoim kanale YouTube prezentuje także wiele innych piosenek, którymi zachwycają się rzesze słuchaczy. Niezaprzeczalnie jest on bardzo zdolnym muzykiem i zasługuje na to, by poznali go ludzie na całym świecie.