in

Para przekształciła autobus w dom na kółkach. Imponujące, jak wspaniale wykorzystali tę niewielką przestrzeń

Posiadłość Luke’a i Rachel Davisów z zewnątrz wygląda jak najzwyklejszy amerykański szkolny autobus. Tak naprawdę jest jednak ich domem – w dodatku nie byle jakim, bo przyjaznym ekologicznie. Rachel i Luke, którzy razem są już od czasów liceum, kupili bus we wrześniu 2015 roku, a potem przebudowali go tak, by stał się zasilanym słonecznie domem na czterech kółkach.

W Stanach Zjednoczonych przekształcanie autobusów w kampery jest coraz bardziej popularne. Przebudowane pojazdy noszą nazwę „Skoolies”.

„Nasza codzienność była zwyczajna, może nawet trochę szara. Nic nie zapowiadało większych zmian. Pewnego dnia ktoś powiedział nam, czym są domy typu ‚skooly’. To było dla nas czyste szaleństwo”. Z początku pomysł na mieszkanie w autobusie uznaliśmy za… awangardowy, by nie powiedzieć obłędny. Za coś, o czym tylko marzysz, ale nigdy tego nie realizujesz, bo nie wierzysz, że to możliwe. Im więcej o tym rozmawialiśmy, tym bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że pragniemy takiego trybu życia, tego smaku niczym nieograniczonej wolności.” – napisali Davisowie na swojej stronie, midwestwanderers.com.

She may be ugly but she's home! #Midwestwanderers #skoolie

A post shared by Luke & Rachel (@midwestwanderers) on

Luke i Rachel zdali sobie sprawę, że nie potrzebują „luksusów”, do jakich przywykli na co dzień. Nie był im potrzebny telewizor o ultra wysokiej rozdzielczości, olbrzymia kanapa, ani własny kawałek ziemi. Zdecydowali się na życie w autobusie.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że ‚oczyszczając się’ z wszystkich tych niepotrzebnych przybytków i zwyczajów, zdobędziemy czas na to, co naprawdę kochamy: na Boga, rodzinę, nasze małżeństwo, wolność oraz przygody”, objaśnili Davisowie – rodzice małej Charlotte.

Teraz Rachel i Luke są zupełnie wyzwoleni. Żyją niezależnie od społecznych konwenansów.

Odkupiony autobus uległ sporym modyfikacjom. Przebudowano jego dach, by stał się wyższy. Z zewnątrz dom Davisów nie robi niesamowitego wrażenia – wygląda po prostu jak old-schoolowy amerykański bus. Wewnątrz został jednak odrestaurowany. Wnętrze domu jest nowoczesne i przytulne zarazem.

A clean bus is a happy bus! #Midwestwanderers

A post shared by Luke & Rachel (@midwestwanderers) on

Kuchnia Davisów jest większa od tych, które zobaczymy w wielu typowych mieszkaniach. Znajdują się w niej piękny, drewniany blat, pełnowymiarowy zlew, kuchenka i okap, wiele szafeczek oraz – naturalnie – lodówka.

Ceaned the bus so I couldn't help myself… Also excited to be back on the road soon

A post shared by Luke & Rachel (@midwestwanderers) on

W domu na kółkach znajdują się stół, przy którym można zjeść, a także wygodna kanapa, w sam raz na błogi relaks. Davisowie w dawnym busie zamontowali też grzejnik, w którym rozpalane jest drewno. Drewno na opał trzymane jest w specjalnie dobudowanym schowku. Dzięki wielu oknom w pojeździe nigdy nie brakuje w pełni naturalnego światła.

Davisowie mają też łazienkę wyposażoną w prysznic. Do sypialni rodziców prowadzą schody, które same w sobie również służą za schowki – można w nich przechowywać drobne przedmioty. Sypialnia jest podwójna. Pod łóżkiem Rachel i Luke’a, na które wchodzi się po schodach, znajduje się „pokoik” Charlotte. W tym zakątku dziewczynka śpi oraz bawi się zabawkami.

The bed loft. The stairs serve as functional storage and Charlottes bed is below ours

A post shared by Luke & Rachel (@midwestwanderers) on

Życie w takim domu daje możliwość podróżowania po kraju i to na dodatek nie wychylając nosa z własnej kuchni! Davisowie zwiedzili już wiele ciekawych miejsc, a my naprawdę zazdrościmy im niepohamowanej wolności oraz tak bajecznie przygodowego trybu życia.

Przygodom Rachel, Luke’a i małej Charlotte możecie przyglądać się na Instagramie.

Źródło: shareably.co