in

Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać. Te oznaki powinien znać każdy

Zawały serca dotykają miliony ludzi na całym świecie – to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci. Dlatego każdy powinien wiedzieć, na jakie objawy zwracać uwagę, zanim stanie się jego ofiarą.

Niewłaściwa dieta w połączeniu ze stresującym stylem życia oraz paleniem tytoniu znacznie zwiększają ryzyko zawału serca.

A więc w jaki sposób można przewidzieć atak serca? Spójrzmy na niektóre objawy, które mogą nas przed tym ostrzec:

1. Osłabienie

Jednym z głównych objawów, na który należy zwrócić uwagę, jest poczucie ogólnego osłabienia. Twoje ciało czuje się słabe, ponieważ doświadcza zwężenia tętnic, co oznacza mniejszy przepływ krwi i gorsze krążenie. Ten objaw to bardzo ważny znak ostrzegawczy, dlatego powinieneś być bardzo ostrożny, jeśli doświadczasz stałego uczucia osłabienia.

 

2. Zawroty głowy i zimne poty

Zawroty głowy i zimne poty to kolejny objaw, że coś bardzo złego, jak np. słaby przepływ krwi w organizmie, odcina część dopływu krwi do mózgu. Ograniczony dopływ krwi, to kolejny znak, na który warto zwrócić uwagę. Możesz wówczas odczuwać, że jest Ci słabo i duszno, a Twoje ciało pokrywa się potem. Aby prawidłowo funkcjonować, Twój mózg potrzebuje odpowiedniego dopływu krwi. Powyższe objawy mogą więc wskazywać, że zawał serca jest tuż za rogiem.

 

3. Ucisk w klatce piersiowej

Jeśli odczuwasz ucisk w klatce piersiowej, powinieneś bezwzględnie skontaktować się z lekarzem. Ból w klatce piersiowej jest bowiem najważniejszym zwiastunem wystąpienia ataku serca. Ból lub ucisk w klatce piersiowej może wzrastać w miarę jak potencjalny atak serca się zbliża. Bywa też, że ból jest rzutowany na inne części ciała, takie jak ramiona i plecy.

4. Przeziębienie lub grypa

Jeśli doświadczasz objawów przeziębienia lub grypy, to jest duża szansa, że grozi Ci zawał serca. Wiele osób, które przeszły zawał serca opisuje, że tuż przed nim odczuwały symptomy podobne do przeziębienia i grypy.

 

5. Zmęczenie

Czy ciągle czujesz się zmęczony? Zmęczenie jest ważnym wskaźnikiem ryzyka zawału serca, ponieważ często wynika ze słabego przepływu krwi do serca. Gdy tętnice są wąskie, Twoje serce otrzymuje mniej krwi, więc musi pracować mocniej niż zwykle. Jeśli więc czujesz się ciagle zmęczony, wyczerpany, powinieneś koniecznie skonsultować się z lekarzem.

 

6. Duszność

Kolejną wskazówka, że zawał serca może być na horyzoncie, jest uczucie duszności. Gdy tętnice stają się wąskie i przepływ krwi jest zmniejszony, płuca nie otrzymują wystarczającej ilości krwi potrzebnej, aby działać poprawnie. Twoje serce i płuca pracują razem, więc jeśli jeden system nie działa prawidłowo, wpływa to na drugi. Tak więc, jeśli doświadczasz uczucia duszności, może to być czerwona flaga ostrzegawcza, że zawał serca może być blisko.

Ważne jest, by pamiętać, że objawy ataku serca mogą być różne u poszczególnych osób, a zwłaszcza różnią się między mężczyznami i kobietami. Mamy nadzieję, że świadomość wczesnych sygnałów i objawów zawału serca pomoże zapobiec przyszłym atakom serca u wielu osób.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi i pamiętaj, aby dbać o swoje serce!

Źródło: healtheternally.com