in

Matka wciąż karmi piersią 5-letnią córkę i 2-letniego syna. Mówi, że nie przestanie, dopóki nie ukończą 10 lat

Karmienie piersią to wciąż bardzo kontrowersyjny temat. Na portalach społecznościowych o karmieniu własnym mlekiem pisze wiele matek. Niektóre wspominają, że reakcje na karmienie piersią w miejscu publicznym nie zawsze są pozytywne. Inne opowiadają, dlaczego wolą tę metodę niż karmienie dziecka butelką.

Większość matek karmi dzieci piersią tylko przez pierwszy rok ich życia. Ale pochodząca z Anglii 36-letnia Miira Dawson zadeklarowała, że będzie karmiła piersią swoją 5-letnią córkę i 2-letniego syna, dopóki nie skończą 10 lat. Kobieta uważa, że dzięki temu jej dzieci lepiej rozwiną się intelektualnie. Dzieci spożywają mleko matki trzy razy w ciągu dnia.

„To naprawdę wspaniałe, kiedy dziecko dorastając jest karmione piersią. Moje dzieci zapamiętają te wyjątkowe chwile na całe życie. Taki typ karmienia mlekiem przynosi wiele korzyści: rozwija zdrowie i intelekt” – tłumaczy Miira.

„Myślę, że innym matkom to nie przeszkadza. A nawet jeśli dziwią się temu, co robię, nie wzrusza mnie to. To nie ich sprawa” – dodaje kobieta.

Miira zawsze jest blisko swoich dzieci. Co noc śpi z córką u jednego boku i synkiem po drugiej stronie. Jej mąż, Jim, sypia osobno.

„Moje dzieci nigdy nie płaczą przez sen, bo nie śpią same. Nie budzą się w nocy przestraszone, ponieważ zawsze jestem obok” – opowiada 36-latka.

Mąż Miiry akceptuje to, że jego dzieci wciąż są karmione piersią matki. Nie jest jednak zadowolony, że śpi osobno. Czasami czuje się zepchnięty na bok.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by dzieci karmione były piersią co najmniej przez pierwszych 6 miesięcy życia. Matki mogą karmić pociechy własnym mlekiem przez kolejne dwa lata, a niekiedy nawet dłużej, ale muszą dbać o dietę. Mleko powinno być bogate w odpowiednie składniki odżywcze, witaminy i minerały.

„Rzadko spotyka się 6-letnie dziecko, które wciąż karmione jest piersią. Nie ma jednak dowodów na to, że takie praktyki są szkodliwe” – powiedziała dr. Maria Iacovou z Uniwersytetu w Cambridge.

A jakie jest Wasze zdanie na temat karmienia piersią tak dużych dzieci? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: diply.com