in

Matka jest chwalona przez rodziców z całego świata, za jej ciekawy sposób na podanie niemowlakowi leków

Każdy z rodziców jest w stanie potwierdzić, że dzieci nie lubią lekarstw. U maluchów niezadowolona mina pojawia się natychmiast, gdy tylko w zasięgu ich wzroku znajdzie się łyżka z syropem.

Na szczęście pewna matka wie, jak ułatwić życie sobie, swojemu synkowi, a przy okazji innym rodzicom. Trik w jej wykonaniu jest tak genialny, że zainspirował już tysiące mam.

Helena Lee mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest młodą matką oraz dyplomowaną pielęgniarką. Gdy jej kilkumiesięczny synek, Alfie, zaczął gorączkować, kobietę ogarnął niepokój. Na szczęście Helena wymyśliła niezwykły sposób na podanie lekarstwa maluchowi.

Ten sposób jest tak prosty, że zaczniecie zastanawiać się, dlaczego nigdy wcześniej na niego nie wpadliście.

„Przez ostatnie 24 godziny starałam się podać Alfiemu syrop. Niestety, albo opluwał syropem mnie, albo siebie samego” – pisała Helena w mediach społecznościowych.

Metoda Heleny polega na umiejętnym wykorzystaniu dwóch przedmiotów: smoczka od butelki oraz strzykawki. Sprytna mama umieściła strzykawkę dozującą w odkręconym smoczku. Na Facebooku pojawiły się zdjęcia, pokazujące, jak Alfie ssie smoczek, który połączono z aplikatorem leków. Syrop przeciwgorączkowy podano mu w sposób bardzo dla niego komfortowy.

Genialne i takie proste! Pomysłowa matka jest chwalona przez rodziców z całego świata, a jej metoda być może już wkrótce stanie się techniką stosowaną przez mamy, aby ich chore maleństwa szybciej wróciły do zdrowia.

Źródło: scarymommy.com