in

Kto ma pierwszeństwo? – odpowiedź na tę zagadkę podzieliła kierowców. Rozwiązanie jest banalnie proste

Nie wszyscy są w stanie odpowiedzieć bez zastanowienia na to pytanie. Zamieszczona w internecie grafika przysporzyła sporej części polskich kierowców nie lada problemu.

Na wspomnianej ilustracji, obrazującej sytuację na skrzyżowaniu widzimy dwa pojazdy – pierwszy z nich, samochód osobowy jedzie na wprost, a drugi – autobus ma zamiar skręcić w lewo z naprzeciwka.

Nad pytaniem, kto w tym przypadku ma pierwszeństwo głowi się wielu posiadaczy prawa jazdy różnych kategorii. Dyskusja na ten temat rozgorzała nawet w serwisie Twitter.

Zagadka tylko z pozoru wydaje się być skomplikowana. W rzeczywistości odpowiedź jest banalnie prosta.

Postanowiliśmy poprosić o rozwiązanie tej drogowej łamigłówki znawcę tematu, instruktora nauki jazdy. Ten, na podstawie obowiązujących przepisów o ruchu drogowym wskazał jednoznacznie:

„To autobus powinien ustąpić pierwszeństwa – wyjaśnił Rafał Bromka z warszawskiej szkoły nauki jazdy „Expert” – Na drodze obowiązuje następująca hierarchia: policjant kierujący ruchem, sygnalizacja świetlna i dopiero ostatecznie znaki. Jeżeli światła funkcjonują, to wówczas znaki nas nie wiążą. Autobus miałby pierwszeństwo tylko wówczas gdyby sygnalizacja nie działała.

A jak Wam poszło z rozwiązaniem tej zagadki? Podzielcie się nią ze znajomymi i sprawdźcie jak sobie z nią poradzą!