in

Kobieta publikuje drastyczne zdjęcia, na których widać, jak praca wpłynęła na jej ciało

Nie, poniższe zdjęcia nie przedstawiają ani ostrej wysypki, ani siniaków spowodowanych wypadkiem samochodowym. Na zdjęciach widać młodą kobietę, której plecy pokryte są bolesnymi, czerwonymi pręgami. Skąd wzięły się te ślady?

Sfotografowana kobieta to Grace Campbell z Leicester, a ślady pojawiły się na jej ciele w związku z jej pracą. Można by pomyśleć, że wnosi na plecach ciężkie przedmioty po schodach, lub pracuje jako kaskaderka…

Nie. Grace Campbell pracuje jako fryzjerka i z tego powodu wiele godzin spędza w niewygodnej pozycji. Stojąc przez cały dzień, ścina i pielęgnuje włosy swoich klientów. Sprawiło to, że kobieta zaczęła narzekać na ostry ból pleców.

Fizjoterapeutka Hitesh Patel opublikowała zdjęcia swoich pacjentek, aby pokazać jak wiele szkód praca wyrządziła ich plecom:

„Pręgi, które widzicie, to ślady wskazujące na stagnację, która pojawiła się w mięśniach. Są to tak zwane wybroczyny. Gdy spędzasz wiele godzin w pozycji pochylonej, w jednej ręce trzymając grzebień, a w drugiej suszarkę do włosów nad głową klientki, mięśnie zaczynają zmieniać pozycję i przytrzymywać układ szkieletowy w nienaturalnej pozycji. Kiedy więc odkładasz przyrządy fryzjerskie i siadasz, aby odpocząć, trudno jest przyjąć na nowo prawidłową pozycję. Okazuje się, że to schorzenie występuje powszechnie w każdym rodzaju pracy, która wymaga przebywania w nienaturalnej pozycji przez długi czas.”

Żeby przywrócić dobrą kondycję mięśni, fizjoterapeutka poleca stosowanie Gua Sha – tradycyjnej azjatyckiej techniki masażu, która ma na celu uwolnienie ciała z zastoju krwi. Dobrze jest również stosować metody rozciągania, takie jak joga czy pilates, to na pewno pomoże w połączeniu z gorącymi kąpielami i regularnymi masażami.

Następnym razem, gdy spojrzysz na swojego fryzjera, pomyśl jak wiele poświęca zdrowia, aby Twoje włosy wyglądały pięknie.