in

Kobieta nie obcinała paznokci u rąk przez 23 lata i stała się światową rekordzistką

Wpisanie swojego nazwiska do Księgi Rekordów Guinnessa to ciężkie zadanie. W przypadku tej kobiety, było to zadanie mozolne i… długie.

Mieszkanka Teksasu, Ayanna Williams, została wyróżniona jako posiadaczka najdłuższych paznokci na świecie. Przyznano jej specjalny certyfikat, który kobieta z dumą pokazuje dziennikarzom. Dopięła swego i zyskała międzynarodową sławę, ale jej codziennie funkcjonowanie nie należy do łatwych. Ciężko jest jej choćby zaparzyć herbatę.

Wszystko zaczęło się dwadzieścia trzy lata temu, kiedy przyjaciółka Ayanny zauważyła, że kobieta przestała korzystać z obcinacza do paznokci.

Wówczas paznokcie Ayanny miały ponad siedem cm długości. To właśnie koleżanka namówiła dzisiejszą rekordzistkę, by „zapuszczała” paznokcie dalej. Wierzyła, że przyniesie jej to popularność.

Dziś Williams ma sześćdziesiąt lat i jest na językach ludzi z całego świata. Osiągnęła dawno postawiony cel, choć kiedy pytana jest, dlaczego wybrała akurat taki, nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Ayanna poświęca swoim paznokciom szczególną uwagę i dba o nie, jakby były prawdziwym skarbem. Zna się na ich pielęgnacji, spędza godziny na ich malowaniu. Paznokcie kobiety mają łączną długość… 576,4 cm.

W kwestii pielęgnacji paznokci nikt nie jest równie wyspecjalizowany, jak Williams. 60-latka z Teksasu uważa się za prawdziwą artystkę. Kieruje się żelaznymi zasadami, dzięki którym jej pazury wyglądają „zniewalająco”.

Ayanna unika zmywania naczyń, używa mydła antybakteryjnego, ma nawet specjalną szczoteczkę do paznokci, dzięki której dba o higienę rąk. Każdego dnia stosuje utwardzacz do paznokci. Jej pazury wzmacniają też substancje akrylowe.

Jak podkreśla Ayanna, dużo kłopotów sprawia jej założenie spodni i ich podciągnięcie do góry. Dotychczas żaden dziennikarz nie odważył się spytać Williams, jak wygląda jej korzystanie z toalety. Może lepiej, by niektóre intymne pytania pozostały bez odpowiedzi…

„Wszystko, co robię, zabiera mi kilkukrotnie więcej czasu niż zabrałoby ‚zwykłej’ osobie – żartuje Ayanna – Zajmuję się domem i sprzątaniem, ale z wielu obowiązków po prostu rezygnuję. Wykonują je za mnie wnuki i bardzo mi to odpowiada.”

Sami moglibyśmy „zapuścić” nieludzko długie szpony, jeśli wiązałoby się to z porzuceniem prac domowych 🙂

Co sądzicie o rekordzistce z Teksasu, jej wyglądzie i codziennym życiu?