in ,

Jak otworzyć dowolną konserwę z jedzeniem przy użyciu najzwyklejszej łyżki?

Każdy z nas powinien znać się choć trochę na sztuce przetrwania. Na co dzień nie musimy odnajdywać się w warunkach ekstremalnych, ale pewną wiedzę i umiejętności warto posiąść. Katastrofy naturalne sieją spustoszenie w różnych rejonach świata, zwłaszcza ostatnimi czasy. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą przydać się nam kompetencje surwiwalowe.

Co zrobilibyście, mając w zasięgu wiele zapuszkowanego pożywienia, ale nie dysponując otwieraczem do konserw? Pomocne w odpowiedzi na to pytanie okażą się poniższe porady.

Nie musicie koniecznie znajdować się w sytuacji rodem z filmu – tj. siedzieć w piwnicy w trakcie wielkiego huraganu. Wystarczy, że przyrząd tak uniwersalny jak otwieracz ulegnie złamaniu, stępieniu, uszkodzeniu. Co wtedy? Jest pewne rozwiązanie. Jedyne, czego potrzebujecie, to pewność siebie, siła w rękach i odrobina zdrowego rozsądku.

Porad w tej praktycznej dziedzinie udzielił popularny YouTuber o nicku DaveHax. Jak się okazuje, puszkę z łatwością można otworzyć bez odpowiedniego do tego narzędzia. Wystarczą nam: szeroka, płaska powierzchnia, duża łyżka oraz ręce zapewniające dostatecznie silny nacisk. Warto wspomnieć, że bez zachowania ostrożności można skaleczyć się ostrą krawędzią wieczka. Nie jest to więc zadanie dla każdego.

Oto instrukcje Dave’a:

  1. Jedną ręką chwyć puszkę, a drugą – łyżkę.
  2. Wykonaj rowek czy też wgłębienie przy krawędzi puszki. Zrobisz to końcówką łyżki, a właściwie jej zaokrąglonej części. Po prostu silnie naciskaj łyżkę do puszki aż do momentu, kiedy powierzchnia wieczka nie zostanie delikatnie przebita.
  3. Raz jeszcze posłuż się końcówką łyżki (lub jej bokiem), aby „przeciąć” wieczko dookoła. Może zająć to kilka dobrych minut. Rób to do chwili, gdy puszkę będzie można swobodnie otworzyć.

Nagranie demonstrujące, w jaki sposób skutecznie rozpracować puszkę, znajdziecie poniżej. Dave sugeruje, że podczas tego procesu warto założyć rękawiczki – w ten sposób unikniemy ewentualnego skaleczenia.