in ,

Codziennie jedz to warzywo, a pozbędziesz się zaparć, oczyścisz wątrobę i poprawisz swój wzrok

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce powinny znaleźć się w codziennej diecie każdego z nas, ponieważ mają pozytywny wpływ na zdrowie.

Burak jest warzywem niezbyt lubianym przez wielu ludzi, a przede wszystkim przez dzieci. Tymczasem jest on wspaniałym źródłem żelaza, magnezu, potasu i witaminy B. Dostarcza do organizmu mnóstwo składników odżywczych. Jeśli jadasz buraki możesz poprawić swój wzrok oraz oczyścić wątrobę i jelita.

Co ważne, buraki można przygotować w wielu różnych formach. Możesz np. spożywać buraki z pomarańczami i marchwią w popularnym soku „3 w 1”. Świetnie smakuje również sałatka z buraków.

Korzyści z jedzenia buraków:

Poprawiają krążenie krwi – Buraki stabilizują przepływ czerwonych krwinek, odpowiedzialne są również za ich namnażanie. Pomagają w walce z nadciśnieniem.

Zwiększają energię – Jeśli uprawiasz sport albo intensywnie pracujesz, sok z buraków zapewni Ci dodatkową porcję energii na kilka kolejnych godzin.

Zdrowszy mózg – Twój mózg działa znacznie lepiej, jeśli spożywasz buraki ponieważ zawierają betainę i tryptofan.

Zdrowsza wątroba – Betaina zawarta w burakach pomaga w oczyszczeniu wątroby i utrzymuje ten narząd aktywny i zdrowy.

Zaparcia – Buraki zawierają mnóstwo błonnika, który poprawia trawienie i procesy wydalania. Jedząc buraki, unikniemy zaparć.

Lepszy wzrok – Buraki są źródłem witaminy A oraz beta- karotenu, dzięki czemu wpływają pozytywnie na zdrowie i kondycje oczu.

Zdrowe serce – Wysoka zawartość potasu ochroni nas przed atakiem serca i udarem mózgu.