in

9 częstych dolegliwości bólowych, które mogą być początkiem poważnej choroby

6. Ból związany z chorobami wyrostka robaczkowego.

Wyrostek robaczkowy to uwypuklenie jelita ślepego, część przewodu pokarmowego. Gdy wyrostek dotknięty jest chorobą, człowiek odczuwa bóle w okolicach brzucha. Czasem ból sięga też prawego uda.

7. Ból związany z chorobami brzucha.

O problemach żołądkowych i chorobach brzucha wskazuje, o dziwo, ból w dolnej części mostka i z tyłu pleców (na tej samej wysokości). Bóle żołądkowe i okolic przełyku bardzo często mylone są z bólem serca. Jeżeli te dolegliwości towarzyszą Ci od dłuższego czasu i nie ustępują, koniecznie wybierz się do lekarza.

8. Ból związany z chorobami wątroby oraz pęcherzyka żółciowego.

Ból po prawej stronie, w górnym rejonie brzucha może sygnalizować, że chorobą dotknięte zostały pęcherzyk żółciowy, a może nawet wątroba. Uczucie bólu może dotknąć też tylnej części pleców, na tej samej wysokości tułowia. Schorzenia wątroby często wiązane są się z jednoczesnym występowaniem żółtaczki.

9. Ból związany z chorobami trzustki.

Jeżeli coś dolega Twojej trzustce, możesz odczuwać ból w górno-środkowej części brzucha. Mniej uciążliwy ból obejmuje najczęściej całą okolicę jamy brzusznej. Jeżeli ból nasila się po tym, jak kładziesz się na plecach lub po spożytym posiłku, możesz potraktować to jako znak ostrzegawczy. Choroby trzustki są często spotykane, ale wymagają fachowej diagnozy lekarskiej.

Jeśli któryś z powyższych rodzajów bólu daje się Wam we znaki, nie zwlekajcie i sięgnijcie po pomoc jak najprędzej.

Przekażcie ten tekst dalej, udostępniając go na swoim Facebooku. Kto wie – może pomożecie któremuś ze znajomych poznać powody stojące za dokuczającym mu bólem?