in

56-latka zabiła gwałciciela córki. Wyrok sądu był zaskoczeniem dla wszystkich

Gdy 56-letnia kobieta zobaczyła, że trzech mężczyzn gwałci jej córkę, zainterweniowała błyskawicznie. Chwyciła za nóż, aby powstrzymać przestępców, co skończyło się śmiercią jednego z mężczyzn.

Kobieta została aresztowana, jednak sędzia zdecydował, że za popełnione morderstwo nie zostanie skazana na pobyt w więzieniu.

Zdarzenie miało miejsce 2 września. 56-letnia matka z Południowej Afryki otrzymała wiadomość, że jej córka jest gwałcona w pustym domu w wiosce Qumbu. Kobieta czym prędzej ruszyła do domu, gdzie znalazła córkę, gwałconą przez trzech mężczyzn. Chwyciła za nóż i zaczęła dźgać nim gwałcicieli, aby uratować córkę.

Martwy gwałciciel

Jeden z mężczyzn zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, a matka została oskarżona o usiłowanie zabójstwa. Cała sprawa błyskawicznie przyciągnęła uwagę mediów nie tylko Południowej Afryki, ale całego świata. Niedługo potem kobieta została nazwana „Matką Lwicą”.

Wiele osób stanęło po stronie kobiety i okazało jej wsparcie, organizując kampanię, w której uzbierali 10 000 dolarów aby ją wesprzeć.

Matka i córka przeżyły wielką traumę, dlatego konieczna będzie terapia u psychologa. Przekazaliśmy pieniądze, które do nas trafiły, aby pokryć wszelkie koszty – powiedziała obrończyni kobiety.

Uniknięcie kary

Sędzia, zajmująca się sprawą kobiety orzekła, że „Matka Lwica” nie zostanie oskarżona o morderstwo, a pozostali dwaj mężczyźni staną przed sądem z zarzutami gwałtu i pozostaną w areszcie, gdzie będą czekać na wyrok.

Zwracając się do setek swoich zwolenników przed sądem, matka powiedziała, że czuje się wzruszona wsparciem jakie otrzymała od ludzi na całym świecie i podziękowała wszystkim, którzy się za nią wstawili.

Czułam się jak stary babsztyl bez przyjaciół, ale dziś pokazaliście, że jesteście ze mną i nie jestem sama. Dziękuję Wam za to.

Ta kobieta zrobiła to, co uważała za słuszne, aby uratować swoją córkę przed przemocą. A co Wy myślicie o decyzji sądu? Podzielcie się swoimi komentarzami.