in

37-latek zgwałcił i zamordował 13-miesięczne dziecko. Teraz grozi mu kara śmierci

37-letni Joshua Gurto to bestia w ludzkiej skórze. Mężczyzna brutalnie zgwałcił i zamordował 13-miesięczną córeczkę swojej kochanki. Policjanci po ujęciu zwyrodnialca znaleźli przy nim mapy New Jersey i Pittsburgha oraz nóż i namiot. Prawdopodobnie zamierzał się ukryć w którymś z tych miast.

Przerażająca zbrodnia miała miejsce 7 października – Joshua Gurto mieszkał wtedy z młodszą od siebie kochanką Justice i jej 13-miesięczną córką. Feralnego dnia, pod nieobecność matki, mężczyzna rzucił się na dziecko, najpierw brutalnie je pobił, a potem zgwałcił i uciekł.

Po powrocie do domu, Justice znalazła nieprzytomną i pobitą córeczkę. Niestety pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować dziecka, które zmarło niedługo po przewiezieniu do szpitala.

Mordercę zatrzymano jeszcze tego samego dnia, jednak z uwagi na brak wystarczających dowodów, został wypuszczony na wolność. Ponownie oprawcę udało się schwytać po trzech tygodniach poszukiwań. Ukrywał się w lesie i był uzbrojony w nóż.

Jak podaje The Independent, Joshua Gurto przebywa obecnie w areszcie, gdzie usłyszał trzy zarzuty: gwałtu, morderstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wiadomo, że został już przesłuchany.

Zgodnie z prawem stanu Ohio, za zabójstwo grozi mu kara śmierci. Więźniowie są tam uśmiercani przez wstrzyknięcie śmiertelnej substancji.