in

19 symptomów świadczących o tym, że w Twoim organizmie zalęgły się pasożyty. Tych kilka rzeczy pomoże Ci się ich pozbyć

Nasiona ogórka

Cucumber Seeds

Czy wiesz, że nasiona ogórka są w stanie usunąć tasiemca z Twojego układu pokarmowego? Wszystko z powodu zbawiennych enzymów, które znajdują się w ziarnkach. By prędko się oczyścić, musisz jedynie wydobyć z ogórka przydatne nasiona, rozdrobnić je najbardziej jak tylko się da, a ich zmiażdżoną postać dodać do posiłku (w ilości jednej łyżeczki).

Nasiona dyni

YAY pumpkin seeds

Nasiona te uwalniają toksyny, które skutecznie unicestwią jaja pasożytnicze. Znaczący okazuje się tu naturalny tłuszcz, choć pomocne są też związki kukurbityny, także skutecznie zabijające drobnoustroje. Kukurbityna paraliżuje pasożyty i wydala je z organizmu.

Nasiona dyni stosowane były w medycynie od dawna, a w chińskich środowiskach lekarskich nadal są powszechnie używanym środkiem służącym kuracji przy infekcjach tasiemcowych. Nasiona świetnie będą smakowały w Twoim ulubionym smoothie – podobnie, jak w przypadku ziaren ogórka, nadaj im więc odpowiednią formę i dodaj je do napoju.

Papaja

Papaya

Ostrzegamy: w trakcie oczyszczania organizmu z pasożytów nie należy spożywać owoców tropikalnych, które z natury zawierają wysokie ilości cukru. Wyjątkiem jednak jest papaja. Ten smakowity owoc jest w stanie wyeliminować nie tylko tasiemce, ale też wszelkie inne organizmy pasożytnicze, jakie zalęgły się w Twoim ciele.

Tajemną bronią owocu okazują się jego nasiona. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym Stanu Maryland dowiodły, że nasiona papai, w połączeniu z miodem organicznym, są w stanie oczyścić stolec z pasożytów.

Dobrym przepisem jest także zmielenie nasion średniej wielkości papai, wymieszanie ich z mlekiem kokosowym (w ilości 1 szklanki) oraz jedną łyżeczką nieprzetworzonego oleju kokosowego, dodanie pozostałości po papai, a na koniec wymieszanie wszystkich składników w blenderze. Powstały koktajl należy spożywać codziennie, przez tydzień.

Kurkuma

Turmeric

Przyprawa, która musiała znaleźć się na tej liście. Kurkuma, znana ze swojej wielofunkcyjności, działa antypasożytniczo, przeciwzapalnie, jest nawet w stanie wesprzeć walkę z rakiem. By dobrze się przyjęła, warto wymieszać ją z pieprzem i olejem kokosowym.

Pieprz cayenne

Cayenne Pepper

Ta wyjątkowa przyprawa ma silne właściwości przeciwgrzybicze. W sprawny sposób eliminuje grzyby i pasożyty, a zarazem polepsza cyrkulację krwi i – po prostu – zdrowie. Stymuluje pozytywne działanie wszelkich innych przypraw, z których uzdrawiających właściwości korzystasz.

Pieprz cayenne w odmianie afrykańskiej przynosi najlepsze rezultaty w walce z pasożytami. Najlepszą możliwą kombinacją okazują się pędy nasion dyni, pieprz kajeński i imbir; pracując wspólnie ten tercet może zdziałać cuda.

Probiotyki

Oczyszczając organizm z pasożytów, stosować należy nie tylko odpowiednie przyprawy. Warto pamiętać o spożywaniu naturalnych probiotyków: kefirów, surowych jogurtów czy kapusty kwaszonej.
Warto również spożywać dużo płynów i przywiązywać wagę do aktywności fizycznej: relaks połączony z energią pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Źródło: health-and-love-page.com